You are currently viewing Asimetrinis – atipinis ropojimas
bb19fb44-daa9-4208-8bca-32dc208e5d87

Asimetrinis – atipinis ropojimas

 

 

 Ropojimas prasideda 7-10mėn., pradžioje kūdikis bando pasikelti ant keturių, pakišti kojas po pilvu. Bandymai prasideda linguojant į priekį ir atgal, paskui atsigulant ant pilvo. Ropojimui svarbu stipri pečių juosta, kad būtų galima iškelti pilvą ir sėdmenis. Ropojimas svarbus sveiko stuburo vystymuisi. Gimęs kūdikis turi C formos stuburą, stiprėjant raumenims jis keičiasi kol tampa S formos. Todėl naujagimį guldome ant pilvo, pradėdami formuoti pirmąjį kaklo linkį. Krūtinės linkis formuojasi kai vaikas pradeda šliaužti/ropoti ir sėdėti. Praleisdamas šliaužimą ir ropojimą, nepakankamai susiformuoja krūtinės linkis. O tai ateityje gali sukelti nugaros skausmus, taip pat tarp slankstelių esančių kremzlių greitesni dėvėjimąsi. Stuburui tenka didesnis krūvis.

Kaip tai atrodo?

Kūdikis ropodamas  atstato ir iškelia vieną koją į priekį, kita koja nedirba arba išvis velkasi.Nugara pasvirusi labiau į vieną pusę. Visi judesiai tokie kaip atsisėdimas, atsistojimas, ėjimas šonu, žaidimai viena ranka, vyksta tik per vieną pusę.

 

Galimos pasekmės?

  •  Trumpai tariant stuburo linkiai gali iškrypti. Galimas krūtininės, juosmeninės ir kryžkaulinės dalies iškrypimas – skoliozė
  •  Sutrinka kūno vidurio linijos suvokimas.  Tai turės įtakos jo gebėjimui naudoti abi kūno puses kartu. Sunkiau naudoti abi rankas. ( Iki 2metų vaikas nėra nei kairiarankis nei dešiniarankis)
  •  Dubens raumenyse yra įtampoje, kyla pats dubuo.
  •  Sutrinka eisena. Einant stipresnė viena koja. Kaip tai atrodo? Kūdikis ropodamas atstato ir iškelia vieną koją į priekį. Dubens pasikeitusi padėtis. Visa nugara pasvirusi į vieną pusę.

Kiekvienas atvejis yra individualus. Kūdikis gali ropoti asimetriškai, bet visus kitus judesius atlikti per abi puses, tuomet turime tik blogą įprotį, tiesiog turime vaiką provokuoti ir skatinti naudoti abi puses.

Tačiau atvejai, kuomet vaikas turi arba turėjo kreivakaklyste, nugulėta galvą, daug dažniau naudosis viena puse, todėl jo visi atliekami judesiai bus iš vienos pusės bei ropojimas/šliaužimas vyksta asimetriškai.

 

 

Būtina apsilankyti kuo greičiau pas kineziterapeuta, masažuotoja, o kai kuriais atvejais ir pas vaikų osteopata. Problemos deja vaikas neišauga, mūsų akys prie jos pripranta ir nebematome.

 

Dar viena iš priežasčių yra regėjimas. Dėl sutrikusio regėjimo, tam kad vaikas geriau matytų gali iškelti vieną koją į priekį ir tai pagerins jo matymą. Todėl įsitikinkite, kad su regėjimus jūsų vaikas neturi jokių problemų.

Kodėl kuo greičiau?

Trumpai tariant stipresni raumenys traukia stuburą į savo pusę. Ko pasekmė netaisyklinga laikysena, kreivas stuburas, net skoliozė, greičiau dėvisi vienas klubo sąnarys dėl didesnės apkrovos.Vaikui bus sunkiau mokykloje rašyti, skaityti, žaisti futbolą, krepšinį, plaukimą, visur kur judesiai reikalauja simetrijos.

Nelaukite kol problema išsispręs savaime, kreipkitės pagalbos!